Dell Harddisk - Hdd

Dell Laptop ve Masaüstü bilgisayarların harddisk Dell Ssd harddisk çeşitleri servisimizde bulunmakta ve gerekli yazılımlar yüklenerek bilgisayara takılmaktadır, Dell teknik servisimizde takılan Dell Harddiskler hem ürün hem işçilik garantimiz altında takılmaktadır.

Bilgisayarınız zaman zaman takılıyorsa, birden yavaşlıyorsa, kasılıyorsa, siyah veya mavi ekrana düşüyorsa bir servisi götürme zamanınız gelmiş demektir.

Dell Harddisk

Dell Laptop Hard Disk

Dell Laptop hard disk (HDD) manyetik malzemeden oluşmuş sürekli dönen diskler kullanarak dijital bilgileri ve verileri depolamaya yarayan cihazdır. Bir HDD, güç kapalı olduğunda bile içindeki verileri korur. Bilgiler rastgele erişim yöntemi ile okunur, yani, bilgiler sıra sıra değil, herhangi bir sıra ile depolanabilir ya da geri alınabilir.

HDD’ler piyasaya çıktıkları günden beri genel amaçla kullanılan bilgisayarlar için ana veri depolama aygıtları olmuşlardır. Bir HDD’nin en önemli özellikleri kapasite ve performanstır. 1 TB bir hard diskin 1000 GB kapasitesi var demektir.

Ancak bu hafızanın hepsi kullanıcı tarafından kullanılamaz, çünkü bunlar dosyalama sistemi ve işletim sistemi gereklilikleri için kullanılmaktadır. Performansı bir dosya taşınırken geçen süre ve taşınma hızı belirlemektedir.

Dell Laptop Harddiski

Dell Laptop harddisk için en çok kullanılan modern HDD masaüstü bilgisayarlar için 3,5 inç, dizüstü için 2,5 inç olanlardır. HDD’ler bilgisayarlara SATA kabloları gibi standart kablolar, USB ya da SAS kabloları ile bağlanmaktadır.

Veri saklama kapasitesi ve fiyat bakımından HDD’lerin bir süre daha birincil depolama aygıtı olarak kalmaları beklenmektedir.

Ankara Dell Harddisk, Dell Laptop Harddisk, SSD Hdd, Notebook Harddisk, Bilgisayar Harddisk